A flavonoidok erős antioxidáns hatású növényi vegyületek

A flavonoidok erős antioxidáns hatású növényi vegyületek

A flavonoidok természetes úton normalizálhatják a magas vérnyomást, erősítik, rugalmasan tartják az ereket, meggátolhatják a koleszterin lerakódását az érfalakban

A flavonoidok természetes növényi festékanyagok, a növények termelik védekezésül a kórokozókkal, a káros külső hatásokkal, a sugárzással szemben. Nagyon hasznosak az emberi szervezet számára is, mert erős antioxidáns, antibakteriális, vírusellenes és gyulladásgátló hatással rendelkeznek.

A flavonoidokról

A flavonoidok neve a latin flavus, sárga szóból ered, mert először a sárga gyümölcsökből, zöldségekből vonták ki azokat. A flavonoidok különféle színes növényi festékanyagok, többezer flavonoid típusú vegyületet azonosítottak már gyümölcsökből, zöldségekből, gyógynövényekből. 

Legnagyobb értéküket erős antioxidáns hatásuknak köszönhetik. Rendszeres fogyasztásuk kiemelten hasznos lehet a szív- és érrendszeri betegségek kockázatának csökkentésében, az immunrendszer normál működésének támogatásában, a szervezetben fellépő gyulladások csökkentésében, de még az idegrendszerre és a méregtelenítő szervek működésére is jótékony hatásúak.

A flavonoidok jótékony hatásai:

  • Antioxidáns hatásukkal semlegesítik a sejtkárosító szabadgyököket.
  • Hozzájárulnak az immunrendszer megfelelő működéséhez.
  • Növelik a tápanyagok, a vitaminok, az ásványi anyagok és a nyomelemek hasznosulását.
  • Védelmet nyújtanak a káros baktériumok, vírusok és gombák elszaporodása ellen.
  • Csökkentik a szervezetben fellépő gyulladásokat.
  • Normalizálhatják a magas vérnyomást, a magas koleszterinszintet.
  • Javítják a vérkeringést, rugalmasan tartják az ereket.
  • A hisztaminszint szabályozásával enyhítik az allergiás tüneteket.
  • Segítik a máj méregtelenítő munkáját.

Erős antioxidáns hatásúak

A flavonoidok természetes antioxidánsként megkötik és semlegesítik a szervezetben elszaporodó szabadgyököket. Szabadgyökök folyamatosan keletkeznek a szervezetben az anyagcsere-folyamatok során, az UV-sugárzás, a légszennyezettség hatására, a gyógyszerekkel, a vegyszerekkel, a dohányzással vagy az élelmiszerek tartósítószereivel, adalékanyagaival. Az elszaporodó szabadgyökök azért veszélyesek, mert oxidálják, azaz károsítják az egészséges sejtek működését, és ezzel különféle gyulladásokat, betegségeket indíthatnak el.

Az antioxidánsok megkötik és semlegesítik a szabadgyököket, ezzel lassítják az oxidációs folyamatokat, vagy meg is gátolhatják. Vannak antioxidánsok, amelyeket a szervezet maga is megtermel, de külsőleg is bejuttathatók a szervezetbe. A flavonoidokban lévő értékes antioxidánsok a szabadgyökök közömbösítése mellett megnövelik a táplálékkal bevitt, antioxidáns hatású vitaminok hatását is.

Csökkenthetik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát

A flavonoidok természetes úton normalizálhatják a magas vérnyomást, erősítik, rugalmasan tartják az ereket, meggátolhatják a koleszterin lerakódását az érfalakban. Ezzel jelentősen csökkenthetik a szív- és érrendszeri betegségek, köztük az érelmeszesedés, az érszűkület, az infarktus vagy a stroke kockázatát.

Csökkentik a szervezetben fellépő gyulladásokat

A flavonoidok hatással vannak azoknak az enzimeknek a működésére, amelyek szerepet játszanak a gyulladásos folyamatokban, ezért rendszeres fogyasztásuk különösen hasznos lehet a megelőzés szempontjából. A kórokozók elleni védekezőképesség növelésével is hozzájárulnak az immunrendszer normál működéséhez, az ellenálló képesség megerősítéséhez.

Gyulladáscsökkentő hatásuk mellett a flavonoidok befolyásolják a hisztamin és a szerotonin felszabadulását is a szervezetben, ezzel pedig különösen légúti allergiák és asztma esetén enyhíthetik nagymértékben a kellemetlen tüneteket.

Cukorbetegek számára is hasznos a fogyasztásuk

Különösen bizonyos gyümölcsökben lévő flavonoidok segíthetnek természetes úton csökkenteni, illetve normalizálni a vércukorszintet, növelni az inzulinérzékenységet, javítani a hiperglikémia állapotát, csökkenteni az inzulinrezisztenciát. Az erek erősségének, rugalmasságának fenntartásával a gyakori szövődményeket is megelőzhetik, mint például a fekélyek, a látásromlás vagy a szívproblémák kialakulása.

A flavonoidok természetes forrásai

A legjobb flavonoidforrások a bogyós gyümölcsök, például a szeder, az áfonya, a meggy, az eper, valamint a citrusfélék. A zöldségek közül a hagymafélék, a zöldlevelesek, a sóska, a spenót tartalmaz sok flavonoidot, valamint a zeller, a petrezselyem, a lencse.

Extra tipp:

A flavonoidok az idegrendszerre, az agyműködésre is jótékony hatásúak, ezért kifejezetten ajánlott a fogyasztásuk a mentális zavarok és az időskori neurodegeneratív betegségek megelőzésének támogatására.

Kapcsolódó Termékkategória

Kapcsolódó termékek


-15%
Original price was: 2.790 Ft.Current price is: 2.372 Ft.
-15%
Original price was: 2.660 Ft.Current price is: 2.261 Ft.
-15%
Original price was: 1.990 Ft.Current price is: 1.692 Ft.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük