Támogassa agya és idegrendszere megfelelő működését alfa-liponsavval – Neurosim kapszula

Az agy és az idegrendszer támogatásához próbálja ki az alfa-liponsavat tartalmazó Neurosim kapszulát!

Támogassa agya és idegrendszere megfelelő működését alfa-liponsavval – Neurosim kapszula

A Neurosim kapszula egy alfa-liponsav alapú étrend-kiegészítő készítmény. Továbbá tartalmaz még B1-, B6-vitamint és niacint is, amelyek fontos szerepet tölthetnek be az idegrendszer egészséges működésének megőrzésében. A Neurosim kapszulában található lecitin a sejtmembrán építőanyaga, a szőlőmag-kivonat és a máriatövis mag pedig jelentősen hozzájárulhat a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez. A pantoténsav képes támogatni a normál mentális teljesítményt.

Neurosim kapszula 

A készítmény legfontosabb hatóanyaga az alfa-liponsav (ALA), ami egy természetes, vitaminszerű vegyület, mely kis mennyiségben képződik az emberi szervezetben. Számos tudományos vizsgálat készült az alfa-liponsav lehetséges kedvező hatásiról, melyek közül kiemelkednek azok, amelyek az agy és az idegrendszer védelmében betöltött szerepére utalnak.

Az ALA egy zsírban és vízben is oldódó vegyület, aminek köszönhetően képes áthatolni a sejtmembránon, tehát a szervezet valamennyi sejtjébe el tud jutni. Antioxidáns molekulaként képes újrahasznosítani a többi antioxidáns hatású anyagot, többek között a C- és E-vitamint, valamint a Q10-et, illetve a glutationt, ami a szervezet legfontosabb antioxidánsa. A glutation kulcsfontosságú vegyület az idegrendszer egészséges működésének szempontjából. A glutation alacsony szintje szerepet játszik az olyan agyi rendellenességek kialakulásában, mint az ADHD, az autizmus vagy a skizofrénia.

Az alfa-liponsav antioxidáns védelmet tud nyújtani a sejteken belül, a sejteken kívül, és a sejthártyákban is. Ez a tulajdonsága igazán egyedülállóvá teszi, ugyanis az antioxidánsok túlnyomó része jellemzőn vagy zsíroldékony közegben (a sejthártyákban) vagy vízoldékony közegben (a sejteken belüli és kívüli folyadékban) képes csak kifejteni a hatását. Ráadásul az alfa-liponsav az egész idegrendszerben ki tudja fejteni pozitív hatását, mivel mindenhova eljut, beépül és hasznosul. Áthatol a vér-agy gáton és eljut az agyi idegsejtekhez, tehát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. A legtöbb antioxidáns vegyület erre nem képes.

Azonban az ALA nem csupán egyedülálló antioxidáns képességei által védi az agy és az idegrendszer egészségét, ugyanis más kedvező hazásai is vannak, melyek közvetlen vagy közvetett módon járulhatnak hozzá ehhez a célhoz. Az alfa-liponsav roppant hatékonyan képes fellépni a krónikus és szisztémás (egész szervezetre kiterjedő) gyulladás ellen. Egy 18 korábbi vizsgálat eredményeit összegző tanulmány szerint az alfa-liponsav képes csökkenteni a C-reaktív protein (CRP) szintjét, ami a szisztémás gyulladás egyik fontos jelzője. Továbbá el tud nyomni más gyulladáskeltő citokineket is. Kutatások támasztják alá, hogy az alfa-liponsav szerepet játszhat az idegkárosító nehézfémek (például a higany) szervezetből való eltávolításában, kedvezően befolyásolhatja a vérzsír-összetételt, képes javítani az inzulinérzékenységet, valamint csökkenteni tudja a vércukorszintet.

Az ALA csökkentheti az emlékezetvesztés kockázatát. Az életkor előrehaladtával az oxidatív stressz egyre nagyobb károkat okozhat a testben, és kimondottan negatív hatással lehet az agy egészségére, ezáltal jelentősen ronthatja az emlékezőképességet is. Tanulmányok szerint az alfa-liponsav képes lehet lassítani az Alzheimer-kór előrehaladását. A kutatók ezt azzal magyarázzák, hogy az alfa-liponsav pozitív hatást fejt ki az inzulinrezisztenciára és a vércukorszint anyagcserére, ami amiatt fontos, mivel a diabétesz az Alzheimer-kór egyik kockázati tényezője. 

Állatkísérletekben az alfa-liponsav hozzájárult az idegrendszer regenerációjához, agyvérzés után csökkentette az agykárosodást, közreműködött a sérült idegsejtek regenerációjában, elősegítette a felépülést, valamint 3-szorosára tudta növelni a túlélési arányt a kezeletlen alanyokhoz képest. Embereken és laborban végzett vizsgálatok is azt mutatják, hogy a szabadgyökök semlegesítésének és a gyulladás elnyomásának köszönhetően az alfa-liponsav képes lassítani az Alzheimer-kór előrehaladását. A kezdeti vizsgálatok azt mutatják, hogy az alfa-liponsav kedvező hatású lehet más idegrendszeri betegségek, példásul szklerózis multiplex, Parkinson-kór, valamint pszichiátriai rendellenességek, például szorongás, depresszió vagy skizofrénia esetén is.

Parkinson-kóros egerekkel végrehajtott vizsgálatok kimutatták, hogy az alfa-liponsav hozzájárul a mozgászavarok kezeléséhez, fellép a betegség kialakulásáért felelős alfa-szinuklein nevű fehérje agyban való felhalmozódása ellen, védelmet biztosít az agysejtek elhalása ellen, közreműködik a gyulladáskeltő molekulák szintjének csökkentésében, valamint gátolja az NF-kB fehérje aktivitását, ami irányítja a gyulladáskeltő molekulákat. Az alfa-liponsav idegvédő hatása előnyös lehet diabéteszes neuropátia és retinopátia, tehát a magas vércukorszint miatti ideg- és retinakárosodás esetén is.

Németországban már több mint 60 éve alkalmazzák erre a célra. Tudományos vizsgálatok szerint hozzájárulhat az idegkárosodás okozta fájdalmas panaszok csökkentéséhez, valamint a szemkárosodás és a látásvesztés kockázatának csökkentéséhez. Állatokon elvégzett vizsgálatok alapján kijelenthető, hogy az ALA jelentősen javítja az idegek vérellátását, valamint támogatja az ingerület elvezetését. E hatásainak köszönhetően felhasználható lehet bármilyen idegkárosodás miatt kialakult bizsergés, zsibbadás vagy egyéb tünetek kiegészítő kezelésére.

Támogassa az agy és az idegrendszer egészségének megőrzését az alfa-liponsav zsíroldékony antioxidánssal! Ismerje meg a Neurosim kapszulát!

Kapcsolódó készítmények:

Kapcsolódó cikkek alfa-liponsavat tartalmazó készítményekről:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük