A lándzsás útifű az egyik legjobb természetes szer köhögésre

A lándzsás útifű az egyik legjobb természetes szer köhögésre

A lándzsás útifű az egyik leghatékonyabb gyógynövény megfázás, felső légúti fertőzés esetén a köhögés csillapítására, a torokfájás kezelésére. Védőréteget képez a nyálkahártyákon, enyhíti a torokfájást, elősegíti a letapadt váladék feloldását, a köpetképződést.

Mi van a lándzsás útifűben?

A lándzsás útifű gazdag természetes forrású C-vitaminban, az ellenálló képességet növelő cinkben, a nyálkahártyákat védő A-vitaminban, a véralvadást szabályzó K-vitamint, növényi immunanyagokban, flavonoidokban, valamint különleges cseranyagokban, nyálkaanyagokban. Gyógyhatását elsősorban a benne lévő iridoidoknak köszönheti, amelyek hatékony, de kíméletes köptető hatásúak, feloldják a letapadt nyákot, hozzájárulnak a váladék feloldásához, serkentik a köpetképződést.

Mikor ajánlott a JutaVit Lándzsás útifű szirup?

  • megfázásra, náthára
  • felső légúti fertőzésekre
  • köhögésre, torokfájásra
  • torok- és mandulagyulladásra
  • hangszálgyulladásra, rekedtségre
  • ínygyulladásra, ínyvérzésre
  • refluxot kísérő torokpanaszokra
  • gyenge tüdőre
  • légúti allergiára
  • asztmás tünetekre

Köhögéscsillapító és gyulladáscsökkentő hatású

A lándzsás útifű elsősorban természetes köptetőként keresett, mert megfázás, felső légúti fertőzés esetén gyorsan csillapítja a köhögési ingert, feloldja a letapadt váladékot, elősegíti a köpetképződést. Reflux okozta torokirritáció, köhögés kezelésére is nagyon hasznos, valamint légúti allergiás tünetekre, asztmás rohamokra. Eredményesen alkalmazható tea, szirup és oldat formájában.

Torokfájás kezelésére

A lándzsás útifű a torokfájást is hamar gyógyíthatja, mert bevonja védőréteggel a torok nyálkahártyáját, ezzel pedig jelentősen csökkenti, illetve megszünteti a torok és a hörgők irritációját. Erős gyulladáscsökkentő hatása mellett a káros baktériumok, vírusok kiirtását is elősegíti, felgyorsítja a gyógyulási folyamatokat.

A torokfájás, a köhögés csillapítása mellett a lándzsás útifű a szájüregben lévő gyulladásokat, kisebb sérüléseket is kezeli, kiirtja a kórokozókat, tisztítja a vért, serkenti a sérült szövetek helyreállítását. Öblögetőszerként, gargalizálószerként is használható.

Erősíti a tüdőt

Azok számára, akiknek gyenge a tüdejük, gyakran rekedtek, sokat krákognak, köhécselnek, a lándzsás útifű rendszeres fogyasztása nagyon hasznos lehet. Tisztítja a tüdőt, a légutakat, kezeli a rekedtséget, a hangszálproblémákat, a légúti allergiás és asztmás tüneteket. Dohányosoknál mind a dohányzással járó kellemetlen tünetek csökkentésében, mind a leszokásban segítséget nyújthat! Vérszegénység, gyakori gyomorégés esetén, illetve gombócérzésnél a torokban is ajánlott.

Fertőtlenítő, sebgyógyító hatású

Gyulladáscsökkentő hatásával és a kórokozók kiirtásával a lándzsás útifű nagyon eredményes például a szájüregben megjelenő sebek, afták, ínygyulladás kezelésére. De kisebb sérülések, égési sebek, rovarcsípések is gyógyíthatók vele. Fertőtlenítő, összehúzó, véralvadást gyorsító hatású.

Májbetegeknek, epebetegeknek

A lándzsás útifűben lévő növényi vegyületek serkenti az epetermelést, támogatják a máj méregtelenítő munkáját, az epekövek kialakulását is megelőzhetik. Májbetegségek és epeműködési zavarok esetén is érdemes kúraszerűen fogyasztani.

Extra tipp:

A lándzsás útifű teljesen biztonságos gyógynövény, ezért gyermekeknek is bátran adható. Arra azonban ügyelni kell, hogy sok lándzsás útifüvet tartalmazó készítményben alkohol van, ezért alkoholmentes terméket kell számukra választani.

Kapcsolódó Termékkategória

Kapcsolódó termékek


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük